Крем балсам за оштетена коса Master Herb

1.065 ден

Ако вашата коса е уморна, сува и без сјај, крем-балсамот за оштетена коса Master Herb е вашиот незаменлив сојузник,
со чија помош ќе врати силата и цврстината од коренот до врвот на влакното.

Специјалната формула е создадена со посебно внимание за оштетена, ослабена и третирана коса.
Внимателно избрана комбинација од моќни природни компоненти го заситува влакното со витамини и минерали, престанува непријатното чешање и лупење. Дава исклучителен сјај и мекост на косата.

Активни состојки:

Екстракт од корен на женшен, екстракт од корен на ѓумбир, екстракт од рузмарин, екстракт од мајчина душица.

Тип на апликација:

– Како балсам – се применува на влажна коса за неколку минути, масирајте и исплакнете;

– Како маска – нанесете на влажна коса 20 минути, а потоа исплакнете темелно.

За максимален ефект, се препорачува да се комбинира со шампонот Master Herb.

Шифра: 21316 Категории ,