Крем за лице “Бел чај”

1.300 ден

Помалку е некогаш повеќе. Ова е двојно точно кога станува збор за сончевата светлина. Ако сакате да ја изложите вашата кожа на УВ зрачење (а тоа е активно цело време и во секоја сезона), користете заштитна крема со УВ филтри.

Кремот за лице од бел чај од линијата Herbal Energies има оптимално ниво на заштита од SPF 10, што може да рефлектира до 95% од УВ зраците. УВ филтрите во кремот го апсорбираат УВ зрачењето и го спречуваат неговото навлегување во кожата, а со тоа спречува оштетување на клеточните мембрани, заштитувајќи од пигментација и губење на еластичноста.

Кремот за лице од бел чај штити од фотостареење, формирање на пигментни дамки, а благодарение на состојките за избелување (екстрактот од сладок корен и арбутин) ги отстранува веќе појавените. Кремот ја измазнува кожата, ја намалува длабочината на брчките, ја хидрира и го спречува стареењето на кожата. Кордицепс ја тонизира и заштитува кожата и има лифтинг ефект.

Дали сакате максимален ефект? Користете ја целата линија Herbal Energies.

АПЛИКАЦИЈА:

Со кружни движења, нанесете мала количина крем на претходно исчистената кожа на лицето и вратот, со исклучок на пределот околу очите. Се препорачува да се користи наутро и навечер.

SKU: 17101 Категории ,