Продадено

Маска за лице против брчки

290 ден

Маската за лице против брчки – Тоа е одлично дуо од два производи кои ќе го променат вашето лице!
Направете два едноставни чекори на патот кон совршенството!
Чекор 1: маски-еликсир со витамин Б3.
– ја подмладува и ја зајакнува структурата на кожа
– ја омекнува кожата и дава еластичност
Чекор 2: крем, кој:
– го зголемува дејството на маската додека ја храни и заштитува кожата
– ја стимулира регенерацијата на кожата благодарение на нејзините природни киселини

ПРИМЕНА:
Чекор 1: нанесете ја маската врз исчистената кожа 15-20 минути, а потоа отстранете ја и исплакнете го лицето со вода.
Чекор 2: нанесете ја крема на кожата веднаш или во рок од 10-12 часа по употребата на маската. Може да се користи 1-2 пати неделно.

Нема на залиха

Шифра: 56201 Категории ,