Маска –Комплекс за еластичност и лифтинг на кожата

290 ден

Сеопфатната  нега  за затегнување на кожата и зголемување на нејзината флексибилност совршено ја хидрира и ја храни кожата.Два лесни чекори и уште еднаш ќе се насмевнете на вашиот одраз во огледалото!

Чекор 1:маска за лице со екстракти од  корен на сладунец:

– помага во обновување и затегнување на кожата
– ја подобрува нејзината сила и еластичност
– ја негува чувствителна и проблематична кожа

Чекор 2: крем кој ги подобрува ефектите на маската:

– и обезбедува на кожата длабока хидратација
– ја активира регенерацијата на кожата благодарение на природните киселини во нејзиниот  состав

Редовната употреба резултира во обновена и затегната кожа.

 

ПРИМЕНА:
Чекор 1: нанесете ја маската  врз исчистената кожа 15-20 минути, а потоа отстранете ја и исплакнете го лицето  со вода.
Чекор 2: Нанесете ја  кремата  на кожата веднаш или во рок од 10-12 часа по употребата на маската.

Може да се користи 1-2 пати неделно.

Шифра: 56203 Категории ,