Регенератот за секој тип на коса, „Овошен деликатес“

228 ден

Наменет за секојдневна употреба. Витаминот Е и Пантенолот со кои е збогатен овој шампон секојдневно се грижат за нејзиниот совршен изглед збогатен со дополнителен сјај. Природните овошни екстракти ја хидраат и обезбедуваат ефективна и долготрајна заштита дури на најтенките и ослабени влакна.
Производот е погоден за секојдневна употреба за целото семејство.

Активни состојки:

– Екстрактот од малини обезбедува на косата многу витамини и минерали, ја прави сјајна и еластична.
– Екстрактот од брусница помага да се справи со првут, освежува и ја штити косата од различни надворешни влијанија.
– Екстрактот од капини помага за отстранување на чешањето, лупењето и  го враќа природниот, здрав изглед на косата.
– Екстрактот од шумски јагоди ја хидрира и тонира косата.
– Екстрактот од црни боровинки помага за отстранување на мртвите клетки од кожата и ја регулира активноста на лојните жлезди.
– Витаминот Е ја подобрува циркулацијата и го спречува губењето на косата.
– Пантенолот се грижи за добрата состојба на фоликулите на косата и скалпот.

Се препорачува за нормална коса!

Шифра: 228 Категории ,