Продадено

Спреј за коса со алое

885 ден

Идеално обликување и нега на Вашата коса

Алое – За прв пат алое се споменува во ракописите на античките Сумери – информациите за неговите исклучителни својства се запишувале на глинени плочки.
Зачудувачката одржливост на ова растение: може да живее без вода околу 7 години и продолжува да расте.
Се користи од античките времиња во медицината и козметологијата.
Поседува широк спектар на активности – отстранува иритација, навлажнува, го стимулира имунитетот.

Алое е богат со минерали, витамини, микроелементи. Ова растение содржи низа на аминокиселини, вклучувајќи незаменливи, а исто така и биолошки активни супстанции, моно и поли-сахариди, етерични масла.

Алое спрејот за волумен и еластичност:
– ја враќа структурата на косата
– ја прави сјајна и мазна
– го олеснува чешлањето

Провитамин Б5
– ја омекнува косата
– Обезбедува флексибилност и еластичност

Нема на залиха

Шифра: 20144 Категории ,