Продадено

БАД Таблетки со екстракт од гроздови семки

1.294 ден

За сите оние што имаат проблем со Анемија!

Екстрактот од црвеното грозје е најактивниот антиоксиданс и врши превенција на кардиоваскуларните заволувања како капилари, вени, црце и исто така ги зајакнува ткивата.
Го спречува појавувањето на атеросклеротични плаки со што се намалува опасноста од појава на тромб, а и го намалува ризикот од формации на матката и градите!
Комбинацијата од зелен чај и екстратот од Гроздови семки имаат антихистаминско дејство со што се намалува појавата на алергии.
Го забавува процесот на стареење а и врши превенција на онколоски заболувања. Се пие една таблета дневно за време на оброк а потоа да се испијат најмалку 2 литра вода!

Нема на залиха

Шифра: 113013 Категорија: