Смирувачки шампон “Хербална лушпа”

745 ден

Нашата коса е под постојан напад од надворешни влијанија: ветер, сонце, нечист и правлив воздух. Покрај овој стил, фен за коса и слично, што влијае на неговиот изглед и особено на состојбата на скалпот. Тоа е најранливата област на главата и е основа на нашите проблеми со косата. Појавата на чешање, лупење, нежност се само некои од неволјите со кои се соочуваме. Компанијата Тианде создава шампон кој е исклучително фокусиран на проблемите наведени погоре. Неговиот состав е билна комбинација на екстракти кои ги неутрализираат штетните ефекти и му помагаат на скалпот да се справи со непријатните сензации. Без бои и мириси. Активни состојки: 100% билки од алтај.

Тегавецот – го активира растот на косата, спречува вкрстено разделување на косата,
Камилица – го смирува скалпот, ги зајакнува корените, ја намалува првутот.
Мајчина душица – дава сјај, ја прави косата сјајна и мазна.
Пантенол – штити од надворешни влијанија, ја враќа оштетената коса.

Сите овие билки придонесуваат за: смирувачки чешање на скалпот отстранување на вишок маснотии имаат антиинфламаторни својства.
Шампонот е погоден за секојдневна употреба.
Погоден е и за мали деца.
Не формира изобилна пена.


ПРИМЕНА: Нанесете на влажна коса, масирајте и исплакнете темелно.

Шифра: 24712 Категории ,