Крем маска “Мушмула“

220 ден

Совршено ја храни и ја тонизира вашата кожа, ги зајакнува метаболните процеси, ја ублажува иритацијата и и дава на вашата кожа добро негуван изглед. Ја заситува кожата со хранливи материи и одржува влажност во клетките, истовремено подобрувајќи ја еластичноста на кожата и го забавува процесот на формирање на брчки.

ПРИМЕНА:
Нанесете рамномерен слој од маската на исчистена кожа, избегнувајќи ја областа на очите. По 10 минути, отстранете го остатокот или  нежно тријте го во вашата кожа. Се препорачува да се користи маската еднаш дневно во рок од  10 дена, а потоа 2-3 пати неделно.

Шифра: 50105 Категории ,