Крем за лице со крем од кордицепс и жалфија

1.300 ден

Не е тајна дека ултравиолетовите зраци и слободните радикали го забрзуваат стареењето на кожата. Затоа, сигурната заштита на кожата од УВ зрачење е многу важна и ја обезбедуваат кремите за лице со кордицепс и жалфија од линијата Herbal Energies.

Кремот има заштитен фактор SPF 10, кој ја штити кожата и го спречува предвременото стареење, додека богатиот навлажнувачки комплекс на кремот ја омекнува и смирува кожата.

Богатиот комплекс на антиоксиданси со кордицепс и зелен чај е одговорен за заштита на клетките од оштетување, создава силна одбрана и ја одржува кожата еластична, а истовремено ја тонизира, ги минимизира порите, спречува создавање на воспаление. Формулата на кремот е збогатена со екстракт од жалфија, кој е извор на фитоестрогени кои го зачувуваат младешкиот изглед на кожата и спречуваат појава на брчки.

Дали сакате максимален ефект? Користете ја целата линија Herbal Energies

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина крем на претходно исчистената кожа на лицето и вратот со нежни кружни движења, исклучувајќи ја областа околу очите.

Шифра: 17103 Категории ,