Крема за лице со бел чај PhytoCode

1.230 ден

Кремот од серијалот Phyto Code ја измазнува контурата и нијансата на кожата, намалувајќи ја длабочината на брчките и ги осветлува пигментираните точки. Го смирува и навлажнува лицето, спречувајќи го неговото стареење. Богатиот антиоксиданс комплекс ги штити клетките од уништување, зачувувајќи ја цврстината на кожата. УВ-филтрите содржани во производот ја штитат кожата од неповолното дејство на сонцето, блокирајќи до 85% од сите УВ зраци. Кремот има оптимален SPF 9.2 за урбаното опкружување, што не блокира синтеза на витамин Д. Формулата на кремот е збогатена со растителни екстракти, витамини и навлажнувачи, кои и даваат на кожата ефикасна дневна нега и одржување на нејзината младост.

ПРИМЕНА: Нанесете малку крем на претходно исчистената кожа на лицето и вратот со нежни кружни движења, избегнувајте ја кожата околу очите. Се препорачува да го нанесете наутро и пред спиење.

Шифра: 15201 Категории ,