Лосион за лице со Алое InTop за масна и комбинирана кожа, 100мл

1.130 ден

Лосион со алое – за масна и комбинирана кожа. ефикасно чисти, ги затегнува порите, го намалува сјајот; ја навлажнува и тонизира кожата.

Доколку вашата кожа страда од несовршености и често е подложна на различни влијанија од животната средина тогаш овој лосион е одлично решение за вас.

Погоден за масна, комбинирана и кожа склона кон акни; ефикасно чисти, ги затегнува порите, го намалува сјај; ја навлажнува и тонизира кожата, која е оптоварена со употребата на производи за сушење и одмастување.

Овој лосион делува на причината за проблемите – бактерии кои предизвикуваат акни и прекумерно производство на себум.

Активни компоненти – идеално прилагодени за млада кожа, задржување на здравиот изглед на кожина.

Екстракт од килибар (Фелодендрон) – совршено ја чисти кожата, ја штити од штетните ефекти на околината.

Екстракт од амамилис – значително ги затегнува порите, го спречува воспалението.

Екстракт од Алое Вера – ја смирува иритираната кожа, го намалува воспалението,обновува.

Натриум хиалуронат – за еластичноста на кожата.
Подобрување на бојата на кожата, намалување на порите, црните дамки и акни.

Апликација:
Наутро или навечер се нанесува на чисто лице и врат со памук.

Шифра: 15511 Категории ,