Make-up Четка 3-во-1

1.505 ден

Сунѓер за подлога за тонирање, голема четка за пудра и мала четка за кармин и веѓи – за совршена шминка, потребни ви се десетина четки со различна големина или – една четка „3in1“ од TianDe.

Во едно практично и стилско пакување, ќе најдете 3 четки:
– голема четка – за нанесување и мачкање пудра и руменило
– четка во форма на сунѓер за нанесување тонска основа или прајмер
– мала четка со заострени влакна за нанесување кармин и сјај за усни или, на пример, сенки за очи и молив за очи.

Овој удобен козметички гаџет е погоден за патување. Се вклопува дури и во чанта за спојување и секогаш ќе биде помошник за вашето совршенство.

Шифра: 90194 Категорија