Маска за лице (екстралифтинг) 8гр

600 ден

Оваа маска ќе помогне за свежина и младешки сјај на лицето, навлажнува и храни, активира длабока регенерација на кожата.

Ќе го видите резултатот по првата апликација. Вашата кожа ќе изгледа одлично, фините линии ќе се изедначат, брчките ќе станат помалку видливи.

Еден од главните ефекти на маската е лифтинг. Ќе го почувствувате ефектот на лифтинг веднаш по апликацијата (маската ја затегнува кожата).

Ова е 100% природен производ и неговиот мирис е 100% природен.

Начин на користење: Растворете 2 g сув прав во 20 ml топла вода и оставете да стои 20 минути. Нанесете ја маската на кожата. По 15 минути исплакнете со топла вода, отстранете го остатокот.

Се препорачува 10-дневен интензивен курс. Потоа нанесувајте ја маската 1-2 пати неделно.

Да се ​​чува во фрижидер до 3 дена по отворањето на пакувањето.

Шифра: 56003 Категории ,