Маска за лице против акни и белези

235 ден

Mрсната кожа е често придружена со лузни, кои се траги од долга и упорна борба со акните. Маските за чистење против акни и лузни сигурно ќе станат важно откритие за проблематична кожа. Тие содржат АХА (алфа хидроксил) и БХА (бета хидроксил) киселини.

АХА (алфа хидроксил) киселини се познати како „овошни киселини“ затоа што биле

 

прв пат откриени во овошјето. Тие вклучуваат гликолна, млечна и други киселини.

Нежно ја чистат кожата од прекумерна количина на  мртви клетки.

Цел

  • Длабоко ја чисти кожата, овозможува елиминирање на

дамки од појава на акни и лузни, го спречува развојот на акните.

  • Стимулира обнова на клетките, рамномерна боја на кожата и микрокругот.
  • Го обновува хидро-липидниот баланс, спречува губење на влага.

 

Примена :

Нанесете од маската на исчистено лице и нека стои 15-20 минути,

потоа отстранете го остатокот со вода. Се препорачува

да ја користите маската 2 недели секој ден, а потоа 2-3 пати неделно

 

Резултат : Нежна кожа, убава, па дури и убав тен.

За сите типови кожа и за секоја возраст.

Употреба : Фреквенцијата на употреба зависи од типот на кожа: масна кожа – 2-3 пати неделно; нормална кожа – 1-2 пати неделно; сува и чувствителна кожа – еднаш на секои 2 недели.

Шифра: 11307 Категории ,