Продадено

Маска за Лице со Платина

2.420 ден

Отстранува насобрана нечистотија и црни дамки од порите
– Ефект на пилинг
– Ги балансира тонот и структурата на кожата, со што се започнува процесот на нејзина регенерација
Откако маската е на лицето, се одвива многу ефикасен процес на регенерација.

 

Содржи 6 комплекси на пептиди, колоидна платина, есенцијални масла од портокал и лаванда, екстракти од 16 видови растенија, екстракти од бисери и 2 вида колаген.

 

– Го стимулира производството на колаген и има ефект на кревање
– Ја забрзува регенерацијата на кожата
– Ја прави кожата поцврста, еластична и затегната

Едно пакување маска за пилинг е доволно за најмалку 6 третмани.

 

Чоахае – во превод од корејски, „Чоахае“ значи „Ми се допаѓаш“. Зошто ова име?

Ќе разберете кога ќе го видите вашиот одраз во огледалото откако ќе ги користите производите во оваа линија

ПРИМЕНА:
Нанесете дебел слој од маската на исчистената, сува кожа на лицето, избегнувајќи ја областа околу веѓите, очите и усните. Оставете ја маската 15-20 минути додека не се стврдне, а потоа нежно отстранете ја. Користете 2-3 пати неделно.

 

 

Нема на залиха

Шифра: 56505 Категории ,