Околуочен регенеративен серум во капсули

1.920 ден

Серумот обезбедува извонредно богато негување на вашата кожа, помага во борбата против причините за промени поврзани со возраста, истовремено заштитувајќи ги клетките од слободни радикали и го надополнува дефицитот на влага.

Серумите се шампиони во однос на нивната содржина на активни компоненти. Тие со право се нарекуваат „концентрати на убавина“ – количината на биолошки активни супстанции содржани во овие производи за нега на кожата, во просек е десет пати поголема отколку кај кремите. Предности на козметички серуми во корективниот серум TianDe линија:
• без конзерванси;
• Резултатите од употребата се веднаш видливи: кожата директно ја прима потребната количина на активни супстанции во најпривлечна форма.

ПРИМЕНА:
Нежно нанесете го производот на исчистената кожа околу очите 1-2 пати на ден.

Може да се користи како еднократно, кога е неопходно итно да се врати тонот на кожата и да се ослободиме од траги од замор, како и константна употреба 10-15 дена за посложено и длабоко закрепнување 3-4 пати годишно.

Шифра: 10102 Категории ,