Сол за тело со морски алги,150 гр

565 ден

Содржи фукоидан и алгинска киселина. Алгите  одржуваат влага при ниска плима. Поради овие својства, алгите ја задржуваат влагата на кожата. Фукоиданот ги стимулира регенеративните процеси, ја подобрува и одржува еластичноста и ги отстранува токсините.

Алгинска киселина – ја навлажнува, ја обновува и ја храни кожата.

– Ефикасно ја чисти и ексфолира

– ја зголемува еластичноста

– Навлажнува, омекнува и  храни

– одржува хидробаланс

Шифра: 32618 Категории ,