Шампон за коса Индиско манго , 400 гр.

810 ден

Испробајте ги корисните карактеристики на сончевото манго и помирисајте ја неговата нежна арома која останува во вашата коса.

Благодарение на екстрактите од сочното зрело манго овошје, пантенолот и витаминот Е, шампонот нежно и ефикасно го чисти скалпот, ја намалува прекумерната маснотија без да ги нарушува бариерните функции на кожата, ја прави косата помалку непослушна и ја одржува долго свежа.

Шампонот од индиски манго е погоден за:
– мрсна коса;
– кршлива и изнемоштена коса;
– коса изложена на негативни надворешни влијанија (висока температура, сув воздух, УВ зрачење).

Однесувајте се кон вашата коса со свежина, енергија и неверојатен мирис кој се задржува цел ден.

АПЛИКАЦИЈА:
Нанесете мала количина шампон на скалпот, оставете да делува 1-2 минути, масирајте, а потоа исплакнете со вода.

Шифра: 25718 Категории ,