Шампон активатор за раст на косата

1.160 ден

Дали секогаш барате шампон кој делува смирувачки на скалпот и во исто време го забрзува растот на косата? Дали потрошивте пари на производи кои имаат мал или никаков ефект?

Важно е да се знае дека шампонот како козметичкиот производ врши голем број на функции потребни за одличниот изглед на косата. Ја чисти нечистотијата, ги храни корените, ја зајакнува структурата, го враќа сјајот и еластичноста. Сите горенаведени придобивки ќе се најдат во шампонот за активирање на растот Bio Rehab.

Биолошки активните соединенија што се дел од составот, фитоестрогени ги обновуваат ослабените или оштетените фоликули и го стимулираат растот на новата коса. Заштитува од повторно губење и ја зајакнува текстурата на косата.

Екстрактот од ѓумбир и специјално избраниот комплекс од тибетски билки го подобруваат снабдувањето со хранливи материи во фоликулите на косата и спречуваат првут. Со редовна употреба на производот, ќе заборавите на чешање и ќе бидете горди на вашата сјајна, густа коса.

Шампонот обезбедува беспрекорна хигиена на скалпот без нарушување на природната pH вредност. Регулира секреција на себум и го зајакнува протокот на кислород кон коренот на косата.

Активирајте ја косата денес!

Активни состојки:
– Екстрактот од ѓумбир е познат по своите хранливи својства уште од античките времиња. Ја зголемува микроциркулацијата и го активира растот на косата.
– Пантенол, ја враќа структурата на косата.
– (climbazole) противгабична состојка која запира ширењето на првут без да ја наруши бактериската флора на кожата.

За одлични резултати и максимален ефект, се комбинира со останатите производи од Bio Rehab – маска за коса и тоник – активатор!

Шифра: 23401 Категории ,