0%

Шампон за зајакнување на коренот, со екстракт од печурка линчжи, 220g за слаба коса

800 ден

Ganoderma lucidum (печурка Ling), се користи илјадници години од земјите на Далечниот исток за лекови. Се сметаше дека има анти-старечки својства и се користеше за лекување на сите. Денес, во Линг Ши се пронајдени над 400 активни состојки кои имаат лековити својства. Повеќето од корисните соединенија всушност се наоѓаат во бактериите. Научниците сега започнаа да напредуваат во ефикасно пробивање на тврдата спона школка, така што максималните придобивки од печурката можат да ги добијат пациентите и потрошувачите.

Некои од главните компоненти вклучуваат органска форма на германиум, тритерпен и полисахариди. Сите овие се вели дека го зајакнуваат имунолошкиот систем. Пронајден е уште еден елемент: супероксид дисмутаза – супстанција која се бори против ефектите од стареењето. Аденозин монофосфат е уште едно соединение за кое се смета дека помага да се намали крвниот притисок и да се отстрани блокадата на крвните садови. Други корисни минерали, исто така, пронајдени во Линг Ши вклучуваат калиум, магнезиум, калциум, натриум, манган, железо и цинк.

 

Линг Ши се користи во производи за коса, бидејќи има поправени и подмладувачки својства. Овие производи се препорачуваат за оштетена и слаба коса, особено по боење на третмани.

 

Активните супстанции ефикасно ја чистат косата и скалпот. Екстрактот Ганодерма ги зајакнува корените, го стимулира растот на косата и го спречува опаѓањето на косата. Ја обновува структурата на косата по тешката употреба на производи за стилизирање и боење на косата. Го стимулира имунолошкиот систем на скалпот и штити од штетни влијанија врз животната средина. Се препорачува за слаба, опаѓачка коса, перме и обоена.

 

Се препорачува за сите типови коса.

 

Како да се користи:

 

Нанесете количина на шампон рамномерно на влажна коса, оставете ја 2-3 минути, исплакнете темелно со вода. За целосен третман се препорачува употреба со мелем за зајакнување на Линг Ши.

SKU: 20107 Категории ,