Шампон – маска со кератин за фарбана коса

975 ден

Шампон – маска TianDe содржи комплекс на Silsoft Q кој ќе ја одржи вашата боја на коса во совршена состојба 7-8 недели.

Природниот протеински кератин, помага да се обнови структурата на косата.Ова осигурува дека производот обезбедува нежна грижа за вашата коса и скалп. Производот ја штити бојата и го прави ефектот на зацрвстувањето и ламинирањето на кератин да трае подолго.

Кератин шампон-маска за обоена коса TianDe е производ 2 во 1: нежно миење и нега на коса. Нема потреба да користите кондиционер после користење на оваа шампон-маска. Производот е идеален за т.н. ко миење – популарен начин на миење на коса со балсам. Ко-миењето е особено погодно за обоена и оштетена коса предизвикани од сушење на косата, четкање, зацрвстување,
виткање и други постапки за обликување коса.

 

ПРИМЕНА: Нанесете на влажна коса, масирајте 2-3 минути потоа исплакнете темелно.

Шифра: 20139 Категории ,