Тоник-бустер со муцин

2.330 ден

Тоник – бустер е нешто помеѓу тоник и крем. Неговиот состав содржи висока концентрација на корисни состојки. Тој не само што ја завршува фазата на чистење, исто така е прв чекор во грижата за кожата.

Производот не содржи парабени и алкохол.

  • кожата е навлажнета, мазна и еластична;
  • воспоставува нормална Ph на кожата.

Активни состојки: секрет од полжави – фактор за обнова на кожата. Овој природен балсам, богат со алантоин, природни протеини, витамини, колаген, еластин е хипоалергичен, погоден за луѓе со чувствителна кожа. Покрај сè, секрет од полжави не е само ефикасно, но и безбедно козметичко средство.

Алантоин – е одговорен за регенерацијата на клетките, помага во процесот на отстранување на мртвите клетки на кожата.

Природен навлажнувачки фактор NMF – кои се содржат во природниот хидратантен фактор на кожата се нејзина природна заштита од загуба на влага;

Витамин E (Tocopherol) – “витамин на младоста” за кожата – помага да изгледа помлада, храни, навлажнува, регенерира и го зајакнува заштитниот слој на епидермисот; ја прави кожата отпорна на UV зраците;

Шифра: 14604 Категории ,