Крем балсам против опаѓање на коса Master Herb

1.375 ден

Косата ви опаѓа со секој изминат ден и веќе се обидовте со се, но не можете да се справите со опаѓањето?

Решението на проблемот е само едно и се вика Master Herb!

Крем балсамот ги активира заштитните својства на скалпот, спречува опаѓање на косата, стимулира раст на нова коса, која расте здрава, сјајна и полна со енергија. Крем балсамот се препорачува и за оштетена коса.

Активни состојки:
Екстракт од корен на женшен, екстракт од корен на Ангелика, екстракт од семе на црн ким.

Начин на употреба:

– Како балсам – се применува на влажна коса за неколку минути, масирајте и исплакнете.

– Како маска – нанесете на влажна коса 20 минути, а потоа исплакнете темелно.

За максимален ефект, се препорачува да се комбинира со шампон против опаѓање Master Herb

Шифра: 21311 Категории ,