Шампон против побелување на косата, 420ml

1.630 ден

TianDe Master Herb – Третман за коса е серија за интензивно лекување и спречување со шампони и балсами. Екстра заситени производи од вегетативен состав даваат изразени резултати со терапевтски ефект. Производите од тревки за коса се специјално дизајнирани за лекување и спречување на потенцијални проблеми со косата и скалпот. Шампонот за против белеење на косата активно ја снабдува со хранливи материи и кислород косата. Ја подобрува циркулацијата на крвта и метаболизмот на скалпот, ја подобрува природната одбрана на косата. Го стимулира производството на меланин, промовира обновување на природниот пигмент, го зајакнува и ја обновува целата должина. Како резултат на долготрајна употреба (над 3-4 месеци), шампонот ја обновува пигментацијата на косата и спречува појава на сива коса.

 

Шампонот вклучува екстракти од Гинсхенг, Шу-Ву, Ангелика и Мајчина душица, семе од сусам, Ловаж и други кинески билки.

 

Се препорачува за сите типови коса, без оглед на возраста, особено посивената.

 

Начин на употреба:

 

Нанесете на влажна коса, нежно масирајте и оставете ја околу 2 минути. Исплакнете со топла вода. Повторете ако е потребно. Максималниот ефект може да се постигне со редовна употреба на шампон во комбинација со Анти-Греј крем (21316) за оштетена коса.ТианДе подготви ефикасен третман за сивата коса. Со цел да се врати природната боја на вашата коса, треба да ја следите оваа едноставна рутина:

 

Користете Shou Wu Shampoo (20108) и Shou Wu Balm Hair (20123) за секојдневна употреба.

 

Користете го анти-сивиот шампон за коса (21315) и анти-сивата маска(за оштетена коса) (21316) 2 пати неделно со метод на апликација.

 

За целосно закрепнување – користете ја оваа комбинација најмалку 6 месеци.

 

Третманот на ТианДе за сива коса трае приближно 6 месеци – иако не постои одреден период за да се појават конечните резултати.

SKU: 21315 Категории ,