Масло есенција за коса во капсули

1.210 ден

Маслената есенција за коса во капсули е експресен производ за домашно третирање на косата. Ја измазнува структурата на косата, што резултира со мазна и еластична коса која го задржува природниот волумен на корените.
Лесна есенција од природни масла што брзо се апсорбира помага во обновувањето на оштетената и сува коса. Производот не треба да се плакне, тој обезбедува нега без да тежи косата или да ја залепува.

За полесно користење, есенцијата за разубавување е достапна во минијатурни капсули.

Масло есенција за коса во капсули:
– обезбедува луксузен свиленкаст сјај
– ја храни и длабински ја хидрира косата
– ги “средува” расцветаните врвови, ја измазнува структурата на косата
– заштитува од термички ефекти
– елиминира статички електрицитет
– обезбедува максимална флексибилност и луксузен финален сјај

Производот се базира на 7 ретки масла: масло од арган, масло од макадамија, масло од јапонска камелија и масло од маслено семе од камелија, масло од семе од limnanthes alba, масло од нане и масло од кора од портокал. Составот е збогатен со сквалан, витамин Е и специјални комплекси за мазна и свиленкаста коса.

АПЛИКАЦИЈА:

Отворете ја капсулата со извиткување или сечење на минијатурна точка, нежно притиснете и распоредете по целата должина на чиста, сува или влажна коса, обрнувајќи посебно внимание на врвовите на косата. Не плакнете. Може да се користи за завршен сјај и давање максимална флексибилност.

Шифра: 20155 Категории ,