Шампон против опаѓање на косата

1.765 ден

TianDe Master Herb – Третман за коса е серија интензивно лекување и спречување на шампони и балсами. Дополнителни заситени производи со вегетативен состав даваат изразени резултати со терапевтски ефект. Господарски производи се специјално дизајнирани за лекување и спречување на потенцијални проблеми со косата и скалпот. Акција: Ефективно запира и спречува предвремено опаѓање на косата. Го зголемува протокот на крв во огништето на ќелавост и ја враќа рамнотежата на минералот – витамински комплекс потребен за синтеза на протеини и активен раст на косата. Содржи збир на вредни витамини, минерали и аминокиселини. Ги зајакнува корените и симулира оштетената кутикула на косата. Кога се користи редовно, го стимулира новиот раст на косата, ја враќа нивната сила и здравје.

 

Препорачано:

 

Со прекумерно губење на косата.

Луѓе со тешка алопеција.

Во нарушувања на растот и процесите на реконструкција на косата.

 

Ефектот на апликацијата:

 

Елиминирајте ја причината за губење на косата.

Го зголемува протокот на крв во корените на косата.

Ја враќа структурата на косата.

Го продолжува животниот циклус на косата.

 

Начин на употреба: Нанесете го шампонот на влажна или влажна коса. Масажа во скалпот околу 1-2 минути. Исплакнете со топла вода.

Шифра: 21310 Категории ,