Шампон за коса “Златен ѓумбир“ против перут

1.175 ден

Совршен за коса што има потреба од штит

Жителите на големите градови секојдневно доживуваат негативни ефекти од животната средина:хлорирана вода и испарувања во атмосферата, климатизација и психолошки стрес

Резултат – Косата е мрсна во корените и е сува на врвовите, лишена од моќта и можноста да се лекува сама по себе.

 

Има решение!

 

Шампон и регенератор за коса од TianDe Golden Ginger Series – чудо од ѓумбир корен – најмоќниот активатор за живот и антибактериски корен и овозможува на вашата коса мекост, сјај и еластичност. Ѓумбирот ги стимулира корените и фоликулите на косата, ја зголемува циркулацијата на крвта и спречува првут.

 

Благодарение на неговиот уникатен состав, шампонот ефикасно ја инхибира прекумерната активност на лојните жлезди и отстранува првут. Екстрактот од ѓумбир ја активира микроциркулацијата на скалпот, ја обновува структурата на косата, ги оживува корените и го забрзува растот на косата. Благодарение на уникатната технологија, цветниот екстракт ја измазнува косата и ја зголемува нејзината отпорност на штетни надворешни фактори. Како резултат, косата станува совршено чиста, мека, мека, сјајна и еластична.

 

Се препорачува за сите типови коса, без оглед на возраста.

 

Како да се користи:

 

Нанесете на влажна коса, масирајте го во скалпот, оставете да делува околу 2 минути – исплакнете го со топла вода. Повторете ако е потребно. Погоден за секојдневна употреба. Шампонот „Златен ѓумбир“ се препорачува да се користи заедно со „Мелемот за коса од ѓумбир од злато“ од истата серија за најдобри резултати.

 

Шифра: 21308 Категории ,