Регенератор за коса FreshClick

1.215 ден

Дали вашата коса е постојано непослушна?  Користете производ кој ќе ја доведе вашата коса во посакуваната линија.Регенераторот за коса со ефект на био-ламинација од линијата FreshClick од TianDe создава тенок слој на косата што го спречува одвојувањето на клетките од кортексот на косата.Производот и дава на косата луксузен сјаен сјај и негуван изглед. Обезбедува ефект на експресно обликување на косата „влакно по прамен“. Ефектот на био-ламинација е идеален за:- виткана и брановидна коса- оштетена коса и коса третирана со хемиски препарати- тенка и непослушна- коса оштетена од топлина или солена морска вода Регенераторот за коса содржи модерен комплекс од средства за измазнување на косата STEPANQUAT и амино киселини од пченкарен глутен.

АПЛИКАЦИЈА: Рамномерно нанесете на влажна чиста коса. По 2-3 минути исплакнете темелно со вода.

 

Шифра: 27006 Категории ,