Шампон од женшен за масна коса

1.130 ден

ТианДе – женшен – зајакнување на косата

 

Коренот од женшен значи „корен од човек“ („henен“ на кинески – „човек“, „Шен“ – „корен“) и е чудесна состојка на кинеската медицина. Тој игра значајна улога во здравјето на луѓето, убавината и младоста. женшен расте во Кина, Кореја, Јапонија, Тајланд, Филипини и Северна Америка. Се третира како лек.

 

Екстрактот од корен од женшен се користи во козметичката индустрија поради неговите подмладувачки својства. Има антиоксидантни својства и покажува антитуморна активност. Стимулира обновување на кожата, ја обновува рамнотежата на кожата, тонизира (ја намалува напнатоста на површината на кожата), се зацврстува и подмладува, спречува опаѓање на косата, ги поправа расцепките, го зајакнува имунитетот, ја ревитализира и подобрува циркулацијата. Позитивно влијае на жлездите на внатрешната секреција. Исто така го забавува процесот на стареење на клетките.

 

 

Опис на производот:

 

Исклучително висока концентрација на екстракт од женшен и нуди на косата совршена храна, ја зголемува отпорноста на скалпот кон надворешни фактори и го продолжува животниот век на фоликулот на косата. Ја обновува структурата на косата со одземање на изгубената боја, го забрзува растот на косата и го продолжува животниот циклус на косата. Поради нежната формула, шампонот совршено ја чисти косата, ја прави мека и лесна за моделирање. Има специјално развиен комплекс на компоненти, што спречува првут. Се препорачува за сите типови коса, без оглед на возраста.

 

Како да се користи:

 

Нанесете го шампонот рамномерно на влажна коса, оставете го да делува 2-3 минути и исплакнете.

Шифра: 20102 Категории ,