Двострана подна крпа

1.505 ден

Брзо, едноставно и без непотребни напори – толку е лесно да го исчистите подот со оваа двострана подна крпа.
Направена е од модерен висококвалитетен материјал (супер микрофибер), кој се карактеризира со неверојатна издржливост и апсорпција.
Ефикасно чисти дури и без употреба на дополнителни средства.

Платното за под е идеално за сите видови подови,
вклучувајќи ги и оние најсложените: паркет, ламинат, плочки, линолеум и многу други.

Благодарение на оптималната големина од 50 x 60 см, чистењето ќе биде многу удобно,
а двете страни со различни текстури ќе обезбедат одличен резултат.
– Ребрестата страна на крпата брзо дистрибуира вода над површината и совршено ги чисти тврдокорните дамки.
– Мазната страна веднаш ја апсорбира влагата и го прави подот сув без да остави дамки.
Кога е сува, крпата може да се користи за отстранување на прашина.

ПРИМЕНА:
Погоден за сите видови подни облоги (линолеум, паркет, плочки, ламинат).
Не пеглајте ја и не сушете ја на директна топлина.

Шифра: 980198 Категорија