Продадено

Фиточај со теснолистна врбовка со маточина

730 ден

За машко здравје:

Се бори со несоница и стрес.
Билен чај кој совршено смирува и релаксира, помага во лекувањето на депресијата и несоницата.
Билките вклучени во производот, му помагаат на организмот да закрепне брзо, ублажува
раздразливост, помага при несоница и го подобрува квалитетот на сонот.
Ефект на хербалниот комплекс:
– совршено смирува и релаксира;
– ја отстранува несоницата;
– придонесува за брз сон;
– ја подобрува потенцијалноста;
– го зајакнува имунитетот;
– ги намалува симптомите на депресија

Состав:
Корени и ризоми на левзеа, листови од рибизли, маточина , мајчина душица, ѓаволска уста.
Билките маточина, мајчина душица, ѓаволска уста има седативно, спазмолитично, смирувачко, хипотензивно дејство.
Лисјата на рибизли, стебла и бои на чај Curillo се извор на природни витамини. Древната врбовка содржи фитостероли, танини и флавоноиди кои вршат профилактично и лековито дејство при воспаление на простатата, уретер, во прв и втор фаза на аденом на простата.

Подготовка:
1 филтер кесичка (1,5 g), во чаша 200мл врела вода, да отстои 10-15 потоа се пие. Конзумирајте по 1 чаша на ден за време на оброците. Времетраењето на конзумација на чајот е неограничено.

Нема на залиха

Шифра: 123919 Категорија