Продадено

Чај за слабеење

1.740 ден

Слим чајот за слабеење се разликува од добро познатите производи за слабеење по тоа што:

Нема диуретик и лаксативни ефекти, но помага да се нормализира и подобри метаболизмот.

Го подобрува имунитетот – благодарение на неговиот исклучително вреден состав, како што се бобинки од нони и гоџи, како и богати витамини и минерали , што нè прави да се чувствуваме освежени, енергични и отпорни на вирусни инфекции и настинки.

Ефект за детоксикација – како резултат на слаб метаболизам, преостанатите необработени делови од нашата храна се акумулираат во цревата, предизвикувајќи дополнителни проблеми со апсорпцијата на храната со текот на времето и, како резултат на тоа, дебелината. Нашето здравје и имунитет се директно поврзани со состојбата на цревата.Слим чајот на TianDe го подобрува функционирањето на цревата.

Отстранување на вишок на течности – Стагнација на течности во организмот доведува до акумулација на целулит. Чајот помага да се намали појавата на целулит со регулирање на метаболизмот.

Намалувањето на апетитот, особено апетитот за слатко–е директно поврзано со прекумерната телесна тежина и неможноста на организмот да обработува 100% јаглехидрати и масти. Она што останува необработено во телото се акумулира на половината и колковите. Чајот помага да се намали нашиот апетит за производи со високи јаглени хидрати.

Овој чај помага без несакани ефекти и закани по здравјето. Не ги отстранува витамините и минералите од телото, туку напротив – ги збогатува со нив заради неговиот состав. Има убав овошен вкус.Чајот може да се применува секој ден долго време, не постои ризик од зависност или предозирање.

Состав:

Нони овошје, берберис и шипинка и коса од пченка, кои се извор на природен калиум, кој ги отстранува вишокот на течности од телото и помага во намалување на целулитот. Овој комплекс на витамини и минерали го зајакнува имунитетот. Косата од пченка е извор на пантотенска киселина, позната како витамин Б5 – го активира процесот на липолиза (елиминација на вишок маснотии во телото). Му помага на телото да ги пренасочи вишокот јаглени хидрати, липиди и протеини од менито за исхрана кон градење на кожата и нејзината заштитна бариера, што е уште еден плус за нашата кожа при консумирање  на овој чај. Природниот витамин Б5 помага да се претворат јаглехидратите и мастите во енергија.Дивата роза и берберис се извор на пектин кој им помага на токсините од цревата.

Начин на подготовка:

Ставете 1 кесичка за филтрирање во топла вода (75-80 степени). Да стои  5-10 минути и може да го конзумирате.

Препорачана доза:

НЕМА бидејки воопшто не е штетен за телото, но сепак препорачана доза е 2-3 пати дневно пред јадење.

 

Нема на залиха

Шифра: 125401 Категорија