Шампон за коса со екстракт од женшен 200ml

745 ден

Ефективно ја храни и ја обновува структурата на влакното.
Жен-шенот е најсилниот адаптоген, кој ефикасно ја зголемува отпорноста на косата од штетните влијанија на животната средина,
ја зајакнува и обновува нејзината сила.

Исклучително високата содржина на екстрактот од жен-шенот ја негува косата, го стимулира имунолошкиот систем на скалпот, ја подобрува животната активност на фоликулите на косата, ја обновува структурата на влакното, го подобрува растот и го продолжува животен циклус на влакното. Меката формула на шампонот беспрекорно ја чисти косата, ја прави мека и послушна.

Се препорачува за масна коса.

За подобри резултати се препорачува во комбинација со маската за коса од женшен.

Активни состојки:
Екстракт од женшен
Екстракт од Алое

Начин на употреба:
На влажна коса, нанесете мала количина на шампон, рамномерно по целата должина на вашата коса,
масирајте неколку минути и исплакнете. Ако сметате дека е неопходно, можете да ја повторите постапката.

Шифра: 28812 Категории ,