Продадено

Шампон „Овошен Деликатес“ за секој тип на коса

245 ден

Шампонот содржи свежа мешавина на корисни состојки кои нежно ја отстрануваат нечистотијата, се грижат за скалпот, го отстрануваат првутот и оставаат одлична арома во косата.

Природните овошни екстракти ја хидратираат и негуваат косата длабоко и обезбедуваат ефикасна и трајна заштита дури и на најтенката и најслаба коса.

Производот е погоден за секојдневна употреба за целото семејство.

Активни состојки:
Екстрактот од малина ја храни косата со многу важни витамини и минерали, ја прави сјајна и еластична.

Екстрактот од брусница помага да се справи со првут, освежува. обезбедува густина и ја штити косата од различни надворешни влијанија.

Екстрактот на Blackberry помага да се отстрани чешање, го враќа природниот, здрав изглед на косата.

Екстрактот од американска брусница спречува кинење и ја зајакнува косата.

Екстракт од боровинки помага да се отстранат мртвите клетки на кожата и да се регулира активноста на лојните жлезди.

Витаминот Е ја подобрува циркулацијата на крвта и го спречува губењето на косата.

Пантенол се грижи за добрата состојба на фоликулите на косата и скалпот.

Нема на залиха

Шифра: 25701 Категории ,