Комплет шампон(220g.) и маска(100g.) со екстракт од женшен Против перут

1.070 ден

Корен од женшен значи „човечки корен“ („henен“ на кинески – „човек“, „Шен“ – „корен“) и претставува чудо состојка на кинеската медицина. Тој игра значајна улога во здравјето на луѓето, убавината и младоста. Женшен расте во Кина, Кореја, Јапонија, Тајланд, Филипини и Северна Америка. Се третира како лек.

 

Екстрактот од корен од женшен се користи во козметичката индустрија заради неговите подмладувачки својства. Има антиоксидантни својства и покажува анти-туморна активност. Ја стимулира обновата на кожата, го обновува балансот на кожата, тоновите (ја намалува површинската напнатост на кожата), се зацврстува и подмладува, спречува опаѓање на косата, ги поправа краевите на разделување, го зајакнува имунитетот, го ревитализира и ја подобрува циркулацијата. Има позитивен ефект врз жлездите на внатрешно лачење. Исто така го забавува процесот на стареење на клетките. Сетот се состои од шампон за женшен и маска за коса. Шампонот ја обновува оштетената коса, ги зајакнува корените на косата, го стимулира растот, ја нормализира функцијата на лојните жлезди и спречува првут. Содржи екстракт од трева од женшен, ѓумбир и шу-Ву. Маската ја снабдува косата со целосен комплекс на витамини и хранливи материи потребни за време на стресот. Заштитува од губење на влага и УВ зрачење.

 

Се препорачува за сите типови коса, без оглед на возраста.

 

Како да се користи:

 

Нанесете го шампонот рамномерно на влажна коса. Остави на 2-3 минути, а потоа темелно исплакнете со топла вода. Нанесете ја маската на измиена, влажна коса рамномерно. Остави на 2-3 минути, а потоа темелно исплакнете со топла вода.

Нема на залиха

SKU: 20101 Категории ,