Антиоксидативен пилинг за лице

735 ден

Нежниот пилинг од линијата Herbal Energies работи на принципот на „валање“, така што не ја иритира кожата, а воедно е и максимално ефикасен.

Јаболковата АХА киселини делуваат на меѓуклеточните врски помеѓу кератинизираните честички на кожата и дермисот, а со тоа го забрзуваат и олеснуваат пилингот (отстранувањето) на кератинизираните лушпи. Ова ги активира процесите на обновување и производство на молекули на природниот навлажнувачки фактор на кожата.

Антиоксидативниот пилинг не само што ги чисти и минимизира порите, туку и ја хидрира, ја омекнува кожата и ја штити од предвремено стареење предизвикано од слободните радикали. За борба против нив, производот содржи силен растителен комплекс со кордицепс и екстракт од зелен чај.

Пилингот е нежен и затоа е погоден за сите типови на кожа, вклучувајќи ја и чувствителната.

Пробајте го ова нежно чистење и ќе се изненадите колку брзо вашата кожа осветлува и добива убава, изедначена боја.

Дали сакате максимален ефект? Користете ја целата линија Herbal Energies за сеопфатна нега.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина од лушпата на исчистената кожа, освен пределот околу очите, масирајте 1-2 минути, а потоа исплакнете со вода

Шифра: 17105 Категории ,