Пополнувачка крема за околу очи

2.500 ден

Овој подмладувач  има акумулативен ефект на “пополнување” на брчки. Овој комплекс на состојки со директно дејство ја тонизира и ја засилува густината и еластичноста на кожата. Високо потентни пептиди помагаат да се намали длабочината на линиите на изразување со ефект сличен на ботокс и да се спречи појава на нови. Хијалуронска киселина и трехалоза веднаш ја заситуваат кожата со влага и ја измазнуваат нејзината микротекст. Кремот за полнење крем е погоден и за оние кои имаат изразени линии на изразување и за оние чии брчки само што почнуваат да се појавуваат.

ПРИМЕНА:
Нанесете го секој ден наутро и навечер на темелно исчистена кожа околу очите пред употреба на грижлив крем.

Шифра: 14801 Категории ,