Пилинг за лице Tibetian Herbs

740 ден

Ефикаснo и истовремено нежно ги отстранува мртвиот слој од површината на кожата. Тоа во голема мера ја намалува длабочината на брчките. Екстрактот од кантарион помага во брзо обновување на кожата. Во составот на пилинг влегува VNA-омекнувач (салицилна киселина). Етеричните масла ја полнат кожата со енергија, ја тонизираат и подхрануваат.Активни киселини поттикнуваат интензивното чистење отвораат порите, измазнете ги брчките и релјефот на кожата. Постои антисептичко дејство.

Активни состојки:

  • Вода од природни извори – навлажнува и чисти.
  • VNA (бета-хидрокси киселина) – нормализира киселост, дезинфицира.
  • Екстракт од кантарион – омекнува, смирува и има антисептично дејство.
  • Глицерин – смирува, штити и храни.
  • Хијалуронска киселина – регулира воден баланс, одговорен за одржување на влагата во клетките на кожата.
  • Етерични масла на база на растенија – враќање на енергетскиот биланс.
  • Витамини А, Ц, Е – Зајакнување на заштитните функции на кожата.
  • Провитаминот Б5 – смирува, го отстранува воспалението и иритацијата.

Апликација:
Се нанесува на сува и исчистена кожа на лицето со нежна масажа во текот на 30-60 секунди. Потоа се мие со вода. Како резултат на тоа кожата е добро исчистена и подготвена за постапка со крем од истата серија. Пилингот се препорачува за длабоко чистење и е погоден за сите типови кожа.
Се препорачува да се користи од 35 годишна возраст.

Шифра: 12112 Категории ,