Околуочен крем – гел “Snake Factor“

1.335 ден

Гелот ефикасно ја негува чувствителната кожа околу очите, го стимулира производството на колаген и видливо ја зацврстува и ја храни кожата. Тој е збогатен со витамини и има својства против брчки.

Овој производ е дел од серијалот „Фактор змија“ посветен на интензивно лекување на зрела кожа, борејќи се против промените на процесот на стареење. Производите од оваа серија содржат змиско масло од Мамуши, анти-старечки комплекс Brillian-KS69 со можност за активирање на клеточна регенерација и комплекс на високо ефективни навлажнувачки агенси (хијалуронска киселина и гликоза на дисахарид).

ПРИМЕНА:
Нанесете со нежно допирање на производот во кожата околу очите. За најдобри резултати користете наутро и навечер. Нема потреба да се масира кожата

Шифра: 15105 Категории ,