Балзам за густина и раст на косата

1.995 ден

Содржи пептид Capilia Longa-С PPF комплекс за зајакнување на растот на косата, како и комплекс на витамини и минерали Gründinol кој го зајакнува коренот и го спречува опаѓањето на косата.

Екстра хранлива формула на балзам-филлер збогатен со шеа путер ефикасно регенерира и делува на три нивоа: на корените, скалпот и на самата коса.Балсамот ги активира функциите на фоликулите на косата, го регулира циклусот на раст на косата и ја подобрува структурата на кератинскиот слој. Го стимулира растот на силната и цврста коса, го зголемува нејзиниот сјај и еластичност.

За максимален ефект користете го балсамот во комбинација со шампон и серум за коса за густина и раст на косата.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на чист скалп, распоредете по целата должина на косата, оставете да делува 10-15 минути, а потоа исплакнете темелно со вода. Користете 1-2 пати неделно.

SKU: 20153 Категории ,