Шампон со екстракт од алое за волумен

645 ден

Волумен, сјај и здрава еластичност на косата – сè е можно со серијата „Алое“!

Екстракт од природена алое вера ја заситува вашата коса од корените до врвовите!

 

Двојно поголема количина! Двојно задоволство!

 

Алое Вера – активен природен навлажнувач. Содржи природни антиоксиданти како витамини Ц, Е и Б – комплекс, бета-каротин, повеќе од 30 видови елементи во трагови и минерали и 18 аминокиселини!

 

Серијата „Алое“ е дизајнирана не само што ќе ви овозможи поголем волумен на вашата коса. Самата Алое Вера е многу терапевтско растение кое има многу вредни својства како што се:

 

Смирувачки и смирува чешање на скалпот

многу нежна за чувствителна кожа на скалпот

Делува смирувачки за осип на кожата на скалпот.

Прави моделирање на коса многу лесно – трае само неколку минути!

 

Алое Вера – Безвремена трајна фабрика на семејството крин. Распространети низ целиот свет. Неговата структура се состои од ензими сок, витамини и бактерициди. Во козметиката, Алое Вера се користи како засилена течност. Вграден е во креми дизајнирани за мрсна и нормална кожа склони кон акни, иритација, како и за себореја со воспалителни појави. Алое е дел од многу антиинфламаторни состојки. Промовира интензивна влага на косата, негување и нивно природно антиоксидација.

 

После зимскиот период, кога косата недостасува витамини, потребна е моќ и виталност. Шампонот и балсам од серијата Алое се идеални природни додатоци кои ја поддржуваат нашата коса со цел да ја вратиме нејзината виталност и сила од корените до врвовите бргу.

 

Нежно ја чисти косата и го храни скалпот. Идеално за слаба и тенка коса. Враќа pH на кожата и темелно ја чисти кожата. Ја прави косата мека, лесна и го враќа својот природен сјај. Поради нежниот состав на шампон може да се користи секојдневно.

 

Се препорачува за сите типови коса, особено се препорачува за сува коса, тенка и оштетена коса.

 

Начин на употреба: Нанесете на влажна коса, нежно масирајте во скалпот, а потоа исплакнете.

 

Шифра: 20117 Категории ,