Гел за туширање Индиско манго

810 ден

Разбудете го вашиот ум и тело со свежи и автентични мириси! Погледнете во срцето на Индија и уживајте во мирисот на манго во корпоративниот гел за туширање.

Благодарение на нежниот состав со екстракти од сочно овошје од манго, гелот за туширање нежно ја чисти вашата кожа без да ги нарушува функциите на бариерата на епидермисот, ја прави да се чувствува фино и кадифено и обезбедува хидратација.

Во контакт со вода, миризливиот гел за туширање се претвора во мека и лесна пена која наликува на шлаг со сируп од манго. Неговиот сладок мирис ќе го опфати вашето тело и ќе ви даде енергија на умот. По туширањето со гелот за туширање со екстракт од манго, вашата кожа станува мека, свежа и мазна. Егзотичната арома го прекрива вашето тело без да го наруши интегритетот на вашиот парфем состав.

АПЛИКАЦИЈА:
Нанесете рамномерно на влажна кожа на телото, а потоа исплакнете темелно со вода.

 

Шифра: 35719 Категории ,