Продадено

Слим гел за туширање – Цитрус арома

695 ден

Започнете ја битката со целулит веднаш ! Стимулирање на акција, ефект на тонирање и супер освежување, комбинирани во еден производ – слим  гел за туширање со Citrus Aroma.

Екстра мека формула без сулфати и бои, нежно чисти и остава зад себе чувство на исклучителна мекост и свежина.Слим гелот  не само што ја отстранува нечистотијата од кожата, туку и совршено се подготвува за примена на антицелулитни производи и го подобрува нивното дејство. Редовното користење ја измазнува кожата, ја подобрува нејзината севкупна состојба и го враќа свежиот, здрав изглед.

Активни состојки:

-Екстрактот на кафе од Конго има силен антиоксидантен ефект, ги неутрализира слободните радикали и го забавува процесот на стареење.

Ги хидрира, тонира и ги намалува видливите стрии.-Екстрактот од зелен чај содржи антиоксиданти кои ја подобруваат размената на топлина во телото, што значи мастите кои што се наталожиле, едноставно горат.

-Екстрактот од Гуарана го забрзува  метаболизмот, согорува маснотии и ја подобрува циркулацијата на крвта.-Екстрактот  од орев  има исклучително силен ефект на тонирање. Есенцијалното масло од портокал ги отстранува токсините од телото, ги нормализира метаболичките процеси и тонизира. Провитаминот B5 помага во обновувањето и навлажнувањето на кожата.

Нема на залиха

Шифра: 30297 Категории ,