Крема за раце Муцин

565 ден

Кремот за раце е збогатен со аминокиселини и муцин од полжав. Ја навлажнува и омекнува кожата, го забрзува заздравувањето на малите повреди и ја прави кожата мека и свиленкаста. Го стимулира производството на колаген и еластин и ја подобрува структурата и еластичноста на кожата.

Кремата брзо се апсорбира на двете страни на дланката без дополнителни манипулации (масирање, крцкање, триење), создавајќи невидлив заштитен слој. Кремот нема да остави траги на вашата торба, облека или хартија.

Кремот има деликатна арома на база на растителни влакна, погодна за жени и мажи.

Шифра: 44605 Категории ,