Крема за раце од овча плацента и бисери, 80 мл

265 ден

Бисер во прав-содржи широк спектар на аминокиселини и минерали, ја збогатува кожата со хранливи материи, активно ја промовира регенерација на клетките и го спречува формирањето на флеки, ја прави кожата совршено чиста, свежа и масна. Обезбедува подмладување на кожата, ја стимулира размената на ткива и создавањето на нови клетки.

Екстракт од овча плацента обезбедува активно обновување на кожата, има антиоксидантно и имуностимулирачки својства,ги блокира слободните радикали, и го забавува процесот на стареење. Тој е единствена ризница на биоактивни соединенија – аминокиселини, особено глицин и аланин, минерални соли на натриум, калиум, хлор, фосфор, нискомолекуларни протеини, нуклеинска киселина, ензими, растежни фактори (елементи кои влијаат на брзината на делба на клетката) кои се слични по состав со човечките клетки, кожата ги апсорбира целосно, бидејќи ги гледа како “свои”.

Прашокот од бисери содржи широк спектар на аминокиселини и минерали / витамини од групата Б и D, 22 аминокиселини и 18 микроелементи /, збогатува кожата со хранливи материи, ги охрабрува активно регенерацијата на клетките и штити од формирање на флеки, ја прави кожата совршено чиста, свежа и мазна.

Кремата има смирувачки и анти-воспалителен ефект.Ја подмладува кожата, го стимулира метаболизмот и формирањето на нови клетки. Спречува кршливост на ноктите, помага да се зајакнат.

Начин на употреба: Наутро и навечер нанесете од кремата врз чиста кожа на рацете со лесни масажни движења додека се апсорбира.

Шифра: 40104 Категории ,