Маска за пети

940 ден

Маска за нега на пети и лакти
Екстремен ефект на омекнување

– ефикасно ја омекнува кожата
– помага да се зголеми регенерацијата на оштетената кожа
– хидрира
– ја прави кожата мека и флексибилна

Не мора да го жртвувате вашето време!
Едноставно нанесете ја на лактите или петите и правете ги вообичаените активности.
Обликувана како детелина со четири лисја, што ја прави да се држи до кожата многу цврсто.
Од една страна, ова осигурува дека кожата брзо омекнува, а од друга страна, обезбедува удобност при нанесувањето на производот.

Начин на употреба:
Отстранете ја заштитната хартија и цврсто залепете ја на сува, исчистена кожа на петите или лактите.
Оставете ја 1-2 часа (во зависност од состојбата на кожата), а потоа исплакнете со вода.Користете го производот веднаш по отворањето.За дополнителни информации околу начинот на користење консултирајте се со ВАШИОТ професионален консултант.

Нема на залиха

Шифра: 46501 Категории ,