Продадено

Крема за раце – Нежен Еделвеис, 75мл

270 ден

Грижата и вниманието кон рацете се особено важни во текот на зимата. Склоноста на кожата кон напукнување и сувост може да се надмине со внимателната грижа на Еделвеис кремата. Новата крема за раце длабоко ја храни и ја обновува кожата на рацете. Ја поддржува младоста на кожата во комбинација со нежна масажа давајќи и нежност и мекост.

Во составот на кремот има луксузни компоненти како што се:

– екстракт од алпски еделвеис кој нежно ги штити рацете од надворешни влијанија и ги омекнува;
– бадемово масло, богат извор на витамин Е и масни киселини;
– молекули NMF (природен, навлажнувачки фактор на кожата), кои ја задржуваат влагата во клетките на кожата;
– ланолин – природна маст, која ја враќа еластичноста и мекоста на кожата, задржувајќи ја влагата во неа;
– млечна киселина, која ја прави спокојна и свежа.

Нема на залиха

Шифра: 40115 Категории ,