Продадено

Крем за кожа склона кон хиперпигментација, SPF 50, 50ml

2.115 ден

Крем за лице за кожа склона кон хиперпигментација, поточно:

– Заштита од зрачење од типот А (УВА) и зрачење од типот Б (УВБ) и од други агресивни фактори на надворешното опкружување
– балансирање – екстрактот од алфа арбутин и панарнава содржан во производот ја регулира синтезата на меланин и го намалува појавувањето на пигментни точки
– нега и хидратација – комплекс Aquasil, витамин Е и други ефикасни навлажнувачки состојки
– под основа за шминка: благодарение на неговите навлажнувачки и балансирачки ефекти, кремот совршено ја подготвува кожата за нанесување шминка
– Кремот доволно ја хидрира кожата, но не остава мрсен или бел слој типичен за кремите за сончање.

 

 

Нема на залиха

Шифра: 10260 Категории ,