Продадено

Заштитен флуид за лице 110 мл

2.200 ден

Регенеративната и заштитната течност за лице на Вита Дерм заснована на патентиран антиоксидантен комплекс Myramaze, витамин Ц и навлажнувачки и регенеративни состојки:
– ја штити кожата од HEV зрачење, со што се спречува “дигиталното стареење”
– ги штити липидите на кожата од оксидација
– ја зајакнува кожата бариера
– ги измазнува мимичните брчки
– длабоко хидрира;
Обезбедува долготрајна свежина Регенеративната и заштитна течност за кожа е погодна за сите нас кои користиме паметни телефони и работиме на компјутери. Погодна за секој тип на кожа.

ПРИМЕНА: Нанесете го производот на кожата со врвовите на прстите. Користете пред да ставите крем или самостојно како производ за нега на кожата. Не плакнете. Користете наутро и навечер за да го зголемите ефектот.

 

Нема на залиха

SKU: 16307 Категории ,